vineri, septembrie 20, 2024
AcasăStiri AlbaStiri Alba IuliaFOTO: CSM Unirea Alba Iulia, scor fluviu cu CSM Deva, în Cupa...

CSM Unirea Alba Iulia s-a calificat fără emoții în turul al treilea al Cupei României, „alb-negrii” învingând clar pe „Cetate” juniorii de la CSM Deva, scor . La pauză a fost 10-0, remarcându-se Voinea – cu un „careu”

Gazdele au deschis scorul în minutul 3 prin Voinea, iar apoi au marcat pe bandă rulantă. Au înscris R. Nistor (6, 43), Fetița (11, 23), Istrate (12), Voinea (17, 18, 26), M. Boldea (20). A fost un simplu antrenament cu public pentru…

Sursa: ziarulunirea.ro