sâmbătă, octombrie 5, 2024
AcasăStiri AlbaStiri BlajNneka Onyejekwe, una dintre cele mai bune voleibaliste române din istorie, despărțire...

Nneka Onyejekwe, una dintre cele mai bune voleibaliste române din istorie, despărțire de Volei Alba Blaj și de… volei

CIL Blaj a pierdut, astăzi, pe teren propriu cu ACS Tg. Mureș, scor 1-2 (0-0), nou-promovata fiind la al doilea eșec consecutiv, primul în fața fanilor.

O înfrângere produsă într-un final incendiar, cu gazdele egalând în minutul 90+5 (Stănilă, din centrarea lui D. Tătar) și primind lovitura în minutul 90+9 (Gliga, o altă rezervă, o faza la care gazdele au solicitat ofsaid), partida având mai bine de 11 minute de prelungiri.