joi, septembrie 19, 2024
AcasăStiri AlbaStiri Alba IuliaRobert Paștiu, tenismenul în vârstă de 7 ani, din Cugir, a obținut...

Robert Paștiu, tenismenul în vârstă de 7 ani, din Cugir, a obținut locul 2 la Cupa „Tennis Mergea Academy” – competiție organizată în cadrul Campionatului Național „Tenis 10”

Cugireanul Robert Paștiu, în varsta de 7 ani, a jucat sâmbătă marea finală la Turneul de Tenis de Camp „Tenis 10”, în municipiul Târgu-Jiu, obținând locul 2 la unul dintre cele mai mari turnee de juniori din țară „Tennis Mergea Academy” .

Robert a totalizat 9 victorii consecutive la acest Turneu National „Tenis 10”.
Familia a dorit să mulțumească antrenorilor Lucian Rada și Gheorghe Harceaga de la Clubul Sportiv Metalurgistul Cugir.