Acasă Stiri din Vrancea ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 obține un egal în ultima...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 obține un egal în ultima secundă în meciul cu CSM Constanța

63
0

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSM Constanța, contând pentru etapa a XIV-a a Ligii Naționale de Handbal Masculin. A fost un meci echilibrat, disputat și tensionat, ca mai toate celelalte partide ale echipei focșănene din acest sezon. Constănțenii, favoriți fiind (locul 2 în clasamentul Ligii Zimbrilor, cu doar două înfrângeri), au intrat la pauză cu un avantaj minim. În repriza secundă s-a remarcat ”duelul” dintre handbaliștii echipei focșănene și portarul constănțenilor, acesta din urmă având numeroase parade. Până la urmă, într-un final tensionat, meciul s-a terminat la egalitate, handbaliștii echipei focșănene reușind golul egalării în ultima secundă de joc. CSM Focșani 2007 – CSM Constanța, scor 25-25 (13-14).

Articolul precedentUSR acuză Guvernul că impune ”taxa pe soare”