joi, septembrie 19, 2024
AcasăStiri AlbaStiri Alba IuliaVIDEO: Aiudeanul Andrei Rațiu, erou pentru Rayo Vallecano, cu primul său gol...

Aiudeanul Andrei Rațiu (26 de ani), fundașul dreapta de la Rayo Vallecano și al echipei reprezentative a României, a marcat primul spu gol în La Liga, în partida Rayo Vallecano – Osasuna, cu un șut excelent de la marginea careului.Fundașul originar din Alba și-a trecut în cont primul gol de când evoluează în La Liga, în cele 15 meciuri pe care le-a jucat.
Era minutul 66, iar tabela indica scorul de 1-1, după ce Garcia deschisese scorul pentru Osasuna în minutul 27, iar…

Sursa: ziarulunirea.ro